Dragon 2B 12kW szyba dzielona

Dragon 2B 12kW szyba dzielona

Marka: Unico
Kod produktu: Dragon 2B
Dostępność:
Na zamówienie
Cena: 5,658.00 zł netto: 4,600.00 zł

Dostępne opcje

Opis

Informacje:

Podstawowy model stalowego szczelnego bezrusztowego paleniska kominkowego. Posiada uniwersalną bryłę i proporcje okna, komponujące się z większością nowoczesnych i tradycyjnych wnętrz. Umożliwia zarówno użytkowe jak i rekreacyjne spalanie drewna i brykietów drewnopochodnych w szerokim zakresie uzyskiwanej mocy w sposób ciągły lub okresowy. Dragon 2 produkowany jest w wersji frontalnej, narożnej (Dragon 2B) i dwustronnej (Dragon 2 DUO) - z dwoma oknami vis-a-vis.

Możliwość samodzielnego doboru widocznych elementów okna paleniska pozwala na dokonywanie znaczących zmian wyglądu kominka po zabudowaniu (konfigurator), co zwiększa stopień uniwersalności wyrobu. 

Wkłady kominkowe serii Dragon posiadają nowoczesny autorski system doprowadzenia powietrza do spalania zawierający regulowany balans oraz wielkość strumieni pierwotnego i wtórnego oraz stałe napowietrzanie strefy dopalania gazów. Sterowanie odbywa się za pomocą jednej dźwigni znajdującej się pod oknem załadunkowym. System przy prawidłowym spalaniu odpowiedniej jakości paliwa zapewnia zachowanie w czystości szyby paleniska.

Paleniska Dragon standardowo wyposażane są w obrotowy szyber w czopuchu spalinowym sterowany przesuwaną dźwignią umieszczoną nad oknem. Na życzenie mogą być wykonywane także w wersji bezszybrowej. Są urządzeniami grzewczymi przystosowanymi do zabudowy w domach z wentylacją mechaniczną – wymagane jest wtedy doprowadzenie powietrza do spalania z zewnątrz budynku szczelnym kanałem podłączonym do przyłącza znajdującego się pod komorą paleniska.

Króciec doprowadzenia powietrza wkładu jest zorientowany poziomo, a jego położenie może być zmieniane już przez instalatora poprzez jego przemontowanie go w jedno z trzech gniazd, z których dwa pozostają zaślepione (nie dotyczy niektórych wersji Dragona 4B posiadających jeden pionowy króciec oraz Dragona 2 DUO, posiadającego dwa wejścia poziome i jedno pionowe).

„Dragony” mogą współpracować z automatyką sterującą wielkością strumienia powietrza do spalania. Mogą także współpracować z urządzeniami poprawiającymi sprawność poprzez odzyskiwanie nadmiaru ciepła ze spalin, w tym z odbiornikami akumulacyjnymi, konwekcyjnymi, wodnymi. Dzięki bardzo solidnej budowie wkłady serii Dragon są przewidziane do instalacji zarówno w izolowanych obudowach konwekcyjnych jak i w ciężkich korpusach ogrzewających pomieszczenia na drodze wypromieniowywania ciepła. Wszystkie paleniska wkładów Dragon posiadają ogniotrwałe ceramiczne wyłożenia ochronne ścian i dna oraz ceramiczny deflektor.

Specyfikacja
Dane techniczne
Głębokość wkładu (mm) 425
Kubatura pomieszczeń ogrz. (m³) 150 - 300
Sprawność cieplna (%) 78
Średnica komina (mm) 180
Szerokość wkładu (mm) 680
Szyba zwykła (mm) narożna 603/254 x 350
Waga (kg) 110
Wysokość wkładu (mm) 1080
Zużycie opału średnie (kg/h) 3 - 4
Opinie (0)

Napisz opinięUwaga: HTML nie jest interpretowany!

Zła            Dobra