Nemo 4 20kW

Nemo 4 20kW

Marka: Unico
Kod produktu: Nemo 4
Dostępność:
Na zamówienie
Cena: 6,580.50 zł netto: 5,350.00 zł

Dostępne opcje

Opis

Informacje:

Największy model serii Nemo – bezrusztowych szczelnych stalowych palenisk kominkowych z płaszczem wodnym. Duża komora spalania pozwala na jednorazowe spalenie większej ilości drewna lub brykietu. Urządzenie przeznaczone głównie do ogrzewania, ale przy mniejszym załadunku i odpowiednim sterowaniu powietrzem może także służyć do okazjonalnego cieszenia oka widokiem płomieni z jednoczesnym zasilaniem lub wspomaganiem układu CO bądź CWU. Urządzenie występuje w dwóch wersjach o różnej mocy, różniących się głębokością komory.

Nemo 4 produkowany jest w wersji frontalnej, narożnej (Nemo 4 B) i dwustronnej (Nemo 4 DUO - już w krótce w ofercie) - z dwoma oknami vis-a-vis.

Wkłady kominkowe serii Nemo posiadają, podobnie jak wersje konwekcyjne, nowoczesny autorski system doprowadzenia powietrza do spalania zawierający regulowany balans oraz wielkość strumieni pierwotnego i wtórnego oraz stałe napowietrzanie strefy dopalania gazów. Sterowanie odbywa się za pomocą jednej dźwigni znajdującej się pod oknem załadunkowym. System przy prawidłowym spalaniu odpowiedniej jakości paliwa zapewnia zachowanie w czystości szyby paleniska. 

Paleniska w wersji „Plus” posiadają dodatkowy niezależny płaszcz schładzający, umożliwiający instalowanie ich także w zamkniętych układach CO.

Paleniska Nemo standardowo wyposażane są w obrotowy szyber w czopuchu spalinowym sterowany przesuwaną dźwignią umieszczoną nad oknem. Na życzenie mogą być wykonywane także w wersji bezszybrowej. Są urządzeniami grzewczymi przystosowanymi do zabudowy w domach z wentylacją mechaniczną – wymagane jest wtedy doprowadzenie powietrza do spalania z zewnątrz budynku szczelnym kanałem podłączonym do przyłącza znajdującego się pod komorą paleniska.

Króciec doprowadzenia powietrza wkładu jest zorientowany poziomo, a jego położenie może być zmieniane już przez instalatora poprzez jego przemontowanie go w jedno z trzech gniazd, z których dwa pozostają zaślepione (nie dotyczy niektórych wersji Nemo 4B posiadających jeden pionowy króciec oraz Nemo 2 DUO, posiadającego dwa wejścia poziome i jedno pionowe). „Nemo” mogą współpracować z automatyką sterującą wielkością strumienia powietrza do spalania.

Wszystkie paleniska wkładów Nemo posiadają ogniotrwałe ceramiczne wyłożenia ochronne ścian i dna oraz ceramiczny deflektor.

Specyfikacja
Dane techniczne
Głębokość wkładu (mm) 569
Kubatura pomieszczeń ogrz. (m³) 350 - 600
Moc grzewcza obiegu wodnego (kW) 16
Moc maksymalna (kW) 20
Pojemność wody (l) 60
Sprawność cieplna (%) 74
Średnica komina (mm) 200
Średnica króćca zasysania powietrza (mm) 150
Szerokość wkładu (mm) 780
Szyba z nadrukiem (mm) płaska 670 x 430
Szyba zwykła (mm) płaska 600 x 350
Waga (kg) 245
Wysokość wkładu (mm) 1100
Zużycie opału średnie (kg/h) 5 - 8
Opinie (0)

Napisz opinięUwaga: HTML nie jest interpretowany!

Zła            Dobra