Nemo 2 Duo 16kW S-S

Nemo 2 Duo 16kW S-S

Marka: Unico
Kod produktu: Nemo 2 Duo S-S
Dostępność:
Na zamówienie
Cena: 6,888.00 zł netto: 5,600.00 zł

Dostępne opcje

Opis

Informacje:

Model stalowego szczelnego bezrusztowego paleniska kominkowego z płaszczem wodnym. Posiada uniwersalną bryłę i proporcje okna, komponujące się z większością nowoczesnych i tradycyjnych wnętrz. Umożliwia zarówno użytkowe jak i rekreacyjne spalanie drewna i brykietów drewnopochodnych w szerokim zakresie uzyskiwanej mocy w sposób ciągły lub okresowy z jednoczesnym zasilaniem lub wspomaganiem układu CO bądź CWU. Nemo 2 produkowany jest w wersji frontalnej, narożnej (Nemo 2B) i dwustronnej (Nemo 2 DUO) - z dwoma oknami vis-a-vis.

Wkłady kominkowe serii Nemo posiadają, podobnie jak wersje konwekcyjne, nowoczesny autorski system doprowadzenia powietrza do spalania zawierający regulowany balans oraz wielkość strumieni pierwotnego i wtórnego oraz stałe napowietrzanie strefy dopalania gazów. Sterowanie odbywa się za pomocą jednej dźwigni znajdującej się pod oknem załadunkowym. System przy prawidłowym spalaniu odpowiedniej jakości paliwa zapewnia zachowanie w czystości szyby paleniska. 

Paleniska w wersji „Plus” posiadają dodatkowy niezależny płaszcz schładzający, umożliwiający instalowanie ich także w zamkniętych układach CO.

Paleniska Nemo standardowo wyposażane są w obrotowy szyber w czopuchu spalinowym sterowany przesuwaną dźwignią umieszczoną nad oknem. Na życzenie mogą być wykonywane także w wersji bezszybrowej. Są urządzeniami grzewczymi przystosowanymi do zabudowy w domach z wentylacją mechaniczną – wymagane jest wtedy doprowadzenie powietrza do spalania z zewnątrz budynku szczelnym kanałem podłączonym do przyłącza znajdującego się pod komorą paleniska.

Króciec doprowadzenia powietrza wkładu jest zorientowany poziomo, a jego położenie może być zmieniane już przez instalatora poprzez jego przemontowanie go w jedno z trzech gniazd, z których dwa pozostają zaślepione (nie dotyczy niektórych wersji Nemo 4B posiadających jeden pionowy króciec oraz Nemo 2 DUO, posiadającego dwa wejścia poziome i jedno pionowe). „Nemo” mogą współpracować z automatyką sterującą wielkością strumienia powietrza do spalania.

Wszystkie paleniska wkładów Nemo posiadają ogniotrwałe ceramiczne wyłożenia ochronne ścian i dna oraz ceramiczny deflektor.

Model S-S (szyba-szyba).

Specyfikacja
Dane techniczne
Głębokość wkładu (mm) 506
Kubatura pomieszczeń ogrz. (m³) 350 - 500
Moc maksymalna (kW) 16
Pojemność wody (l) 39
Sprawność cieplna (%) 78
Średnica komina (mm) 180
Średnica króćca zasysania powietrza (mm) 100
Szerokość wkładu (mm) 740
Szyba z nadrukiem (mm) płaska 610 x 430
Szyba zwykła (mm) płaska 540 x 350
Waga (kg) 210
Wysokość wkładu (mm) 1080
Zużycie opału średnie (kg/h) 4 - 6
Opinie (0)

Napisz opinięUwaga: HTML nie jest interpretowany!

Zła            Dobra