Dragon 4D 14kW

Dragon 4D 14kW

Marka: Unico
Kod produktu: Dragon 4D
Dostępność:
Na zamówienie
Cena: 5,350.50 zł netto: 4,350.00 zł

Dostępne opcje

Opis

Informacje:

Największy model serii Dragon – bezrusztowych szczelnych stalowych palenisk kominkowych. Duża komora spalania pozwala na jednorazowe spalenie większej ilości drewna lub brykietu. Urządzenie przeznaczone głównie do ogrzewania, ale przy mniejszym załadunku i odpowiednim sterowaniu powietrzem może także służyć do okazjonalnego cieszenia oka widokiem płomieni. Urządzenie występuje w dwóch wersjach o różnej mocy, różniących się głębokością komory.

Dragon 4 produkowany jest w wersji frontalnej, narożnej (Dragon DB) i dwustronnej (Dragon 4 DUO) - z dwoma oknami vis-a-vis.

Możliwość samodzielnego doboru widocznych elementów okna paleniska pozwala na dokonywanie znaczących zmian wyglądu kominka po zabudowaniu (konfigurator), co zwiększa stopień uniwersalności wyrobu. 

Wkłady kominkowe serii Dragon posiadają nowoczesny autorski system doprowadzenia powietrza do spalania zawierający regulowany balans oraz wielkość strumieni pierwotnego i wtórnego oraz stałe napowietrzanie strefy dopalania gazów. Sterowanie odbywa się za pomocą jednej dźwigni znajdującej się pod oknem załadunkowym. System przy prawidłowym spalaniu odpowiedniej jakości paliwa zapewnia zachowanie w czystości szyby paleniska.

Paleniska Dragon standardowo wyposażane są w obrotowy szyber w czopuchu spalinowym sterowany przesuwaną dźwignią umieszczoną nad oknem. Na życzenie mogą być wykonywane także w wersji bezszybrowej. Są urządzeniami grzewczymi przystosowanymi do zabudowy w domach z wentylacją mechaniczną – wymagane jest wtedy doprowadzenie powietrza do spalania z zewnątrz budynku szczelnym kanałem podłączonym do przyłącza znajdującego się pod komorą paleniska.

Króciec doprowadzenia powietrza wkładu jest zorientowany poziomo, a jego położenie może być zmieniane już przez instalatora poprzez jego przemontowanie go w jedno z trzech gniazd, z których dwa pozostają zaślepione (nie dotyczy niektórych wersji Dragona 4B posiadających jeden pionowy króciec oraz Dragona 2 DUO, posiadającego dwa wejścia poziome i jedno pionowe).

„Dragony” mogą współpracować z automatyką sterującą wielkością strumienia powietrza do spalania. Mogą także współpracować z urządzeniami poprawiającymi sprawność poprzez odzyskiwanie nadmiaru ciepła ze spalin, w tym z odbiornikami akumulacyjnymi, konwekcyjnymi, wodnymi. Dzięki bardzo solidnej budowie wkłady serii Dragon są przewidziane do instalacji zarówno w izolowanych obudowach konwekcyjnych jak i w ciężkich korpusach ogrzewających pomieszczenia na drodze wypromieniowywania ciepła. Wszystkie paleniska wkładów Dragon posiadają ogniotrwałe ceramiczne wyłożenia ochronne ścian i dna oraz ceramiczny deflektor.

Specyfikacja
Dane techniczne
Głębokość wkładu (mm) 495
Kubatura pomieszczeń ogrz. (m³) 250 - 400
Moc maksymalna (kW) 14
Sprawność cieplna (%) 76
Średnica komina (mm) 200
Szerokość wkładu (mm) 736
Szyba z nadrukiem (mm) płaska 670 x 430
Szyba zwykła (mm) płaska 600 x 350
Waga (kg) 196
Wysokość wkładu (mm) 1100
Zużycie opału średnie (kg/h) 3 - 5
Opinie (0)

Napisz opinięUwaga: HTML nie jest interpretowany!

Zła            Dobra